Datça Belediyesi

BAŞKANIN MESAJIÇok Değerli Datçalılar;

 

Hepinize şahsıma gösterdiğiniz güvenden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Artık parti rozetimi çıkardım ve oyunu kimin için kullanmış olursa olsun, bu demokrasi ortamında payı olan bütün Datçalılarla birlikte Datça’yı yönetmeye soyundum. Ben ve belediye meclisi üyelerimiz her zaman hizmetinizdeyiz. Kapımız herkese açık. Bana ve çalışma arkadaşlarıma bu onuru yaşatan Datça halkını en içten duygularımla selamlıyor, saygılar sunuyorum.

“Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel yeridir Datça’mız. Datçalılar olarak doğal hazinemizin değerini bilmeli, bilmekle kalmayıp nitelikli ve katılımcı bir yerel yönetim anlayışı ile taçlandırmalıyız.”

Bu topraklarda soluk alan herkesin, sadece bugünler için değil, geleceğimiz için de Datça’ya sahip çıkması, ortak bir görevdir, sorumluluktur. İlçe kimliğinin en önemli parçasını oluşturan turizm alanında Datça’yı o eşsiz coğrafyasına yakışır bir marka konumuna her beraber getireceğiz.

Yerel yönetimler, yerel demokrasinin odaklarıdır. Her düzeyde yaygın ve etkin katılım, toplumun ortak çıkarlarını korumada en önemli güvencedir. İşte bu nedenle yönetim anlayışımız insanı merkeze alıyor; köylüyü ve kentliyi, yerliyi ve yabancıyı, çiftçiyi ve esnafı, balıkçıyı ve turizmciyi, kadını ve erkeği, engelliyi ve engelsizi, varlıklıyı ve ihtiyaç sahibini hep birlikte kucaklıyor. Herkes hakkını elde etmede ve sorumluluklarını yerine getirmede eşit, kimse imtiyazlı değil.

Bu noktalardan hareketle yaratmayı, üretmeyi, engelleri elbirliğiyle aşmayı hedefleyen, Datça’mızı kalkındıracak ve hakça bölüşümü esas alacak bir yaklaşımı hep beraber hayata geçirmek için önümüzde güzel günler, aylar, yıllar var.

“Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel yeridir Datça’mız. Datçalılar olarak doğal hazinemizin değerini bilmeli, bilmekle kalmayıp nitelikli ve katılımcı bir yerel yönetim anlayışı ile taçlandırmalıyız.”

Datça’mızın geçmişten bugüne uzanan engin kültürel birikimi, ilçemizin sosyal ve turistik bağlantılarını geliştirmek adına vazgeçilmez bir anahtardır; insanları buraya çekecek en önemli unsurlardandır. Bu tarihsel hazineyle ortak bir kültür ve sanat beldesi yaratmayı hangi Datçalı istemez? Herkesin yararlanabileceği açık ve kapalı kültür ve spor merkezleri, parklar ve sosyal tesislerle toplum hayatının zenginleşmesini hangi Datçalı dilemez? Bunlara ve daha birçok şeye beraber imza atacağız.

 

Yenilikçi bir vizyonla Datça’mızın yerel yönetimiyiz. “Ben” yerine “Biz”iz. Çünkü “Biz”, bütün Datçalılarız!

Gürsel UÇAR

Datça Belediye Başkanı

© 2016 Datça Belediyesi

web tasarım tofisi